جراحی ترمیمی بینی

بعضاً با افرادی مواجه می شویم که نتیجه دلخواه خود را از جراحی بینی کسب نکرده و رضایت کافی را از آن ندارند. دلیل عدم رضایت از نتیجه این جراحی زیبایی موارد متعددی می تواند باشد که در ادامه مقاله جراحی ترمیمی بینی به آن خواهیم پرداخت.

جراحی ترمیمی بینی

عواملی که باعث می شود فرد جراحی ترمیمی بینی انجام دهد:

عدم انتخاب دست جراح بینی :

هر چه میزان مهارت، تخصص، تجربه، قدرت تصور فرد بالا و با وجدان تر بوده و همچنین آشنایی بیشتری با اصول ریاضی و زیبایی شناسی داشته باشد نتیجه به دست آمده از جراحی با اقبال بیشتری روبرو خواهد بود.

در برخی موارد افراد دقت و زمان کافی را در انتخاب جراح بینی خود صرف نکرده یا برای صرف هزینه کمتر جراحی را انتخاب می نمایند که هیچ یک از ویژگی های فوق را ندارد. بدیهی است که نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی آن ها مطلوب نبوده و حتی امکان بروز برخی عوارض جبران ناپذیر نیز در آن ها وجود خواهد داشت.

عدم رعایت مراقبت های بعد از جراحی بینی :

رعایت نکات و دستورالعمل های بعد از عمل زیبایی دماغ به اندازه انتخاب یک جراح بینی خوب حائز اهمیت است. لذا این مراقبت ها را به درستی رعایت نمایید.

در صورت تمایل برای آگاهی از این نکات مراقبتی می توانید به مقاله مراقبت های بعد از جراحی بینی موجود در وب سایت دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی لاهیجان مراجعه نمایید.

در ذیل به تعدادی از مهم ترین مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی اشاره شده است:

 

 

ورزش کردن بعد از جراحی ترمیمی بینی

پس از یک هفته شما می توانید پیاده روی کنید. پیاده روی بر روی روند بهبود، تاثیر مثبت بر جای می گذارد.

نباید خودتان را خسته کنید. در زمان احساس درد یا ناراحتی باید استراحت کنید.

پس از یک ماه می توانید ورزش های سبک را انجام دهید. از انجام ورزش های برخوردی تا 3 ماه خودداری کنید.

همچنین برای دویدن و انجام نرمش های سنگین باید حداقل 6 ماه دست نگه دارید. دقت کنید که روند بهبود برای بیماران مختلف متفاوت است.

قرار گرفتن در معرض نور خورشید بعد از جراحی ثانویه

شما باید تا دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید. قرار گرفتن در معرض نور خورشید باعث افزایش تورم بینی شده و می تواند نتایج جراحی را معکوس نماید.

همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب بعد از دو هفته توصیه می شود. استفاده از کرم ضد آفتاب می تواند به پیشگیری از مشکلات زیبایی کمک کند.

عطسه کردن بعد از جراحی

عطسه کردن فشار خون در بینی شما را بالا برده و می تواند باعث خونریزی در بینی شود. اگر بینی شما بعد از جراحی خونریزی کرد، نگران نباشید.

عطسه کردن برای یک تا دو هفته توصیه نمی شود ولی در صورت نیاز از راه دهان عطسه کنید.

خونریزی بعد از جراحی ترمیمی بینی

در طول 12 ساعت اول بعد از جراحی، خونریزی نرمال است و شما باید در طول این دوره برای اجتناب از عفونت، گاز استریل را تعویض کنید. در 4 روز اول ترشحات صورتی مایل به قرمز، از بینی و گلو خارج می شود. این امر طبیعی می باشد. بینی شما در حال بهبود بوده و خون اضافی در حال تخلیه شدن است. فراموش نکنید. که هرگونه آسیب دیدگی می تواند باعث خونریزی در طول روند بهبود شود.صبور باشید و کلیه دستورات پزشک را اجرا کنید.

مسافرت هوایی بعد از عمل ترمیمی بینی

پزشک به شما توصیه می کند که برای دو هفته از مسافرت هوایی خودداری کنید. اگر این برای بیمار غیر ممکن باشد، بعد از روز پنجم می توانید مسافرت هوایی داشته باشید. ولی بهتر است تا دو هفته از سوار شدن به هواپیما خودداری کنید. اگر در هفته دوم با هواپیما مسافرت کنید، باید قبل از بلند شدن هواپیما به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی در طول تغییر فشار، از داروی ضد احتقان بینی استفاده کنید.

زیاد بودن ایرادات بینی :

در برخی موارد بیمار، هم جراح بینی خوبی را انتخاب کرده و هم مراقبت های بعد از عمل را رعایت می کند ولی به نتیجه دلخواه خود دست نمی یابد که دلیل آن شدت و میزان ایرادات بینی می باشد؛ نواقص بینی این افراد به حدی زیاد است که پزشک هرچه ماهر و با تجربه هم که باشد نمی تواند تمام آن ها را در یک جلسه برطرف کرده و رفع کامل این نواقص به جراحی ترمیمی بینی یا جراحی بینی ثانویه نیاز خواهد داشت.

با انجام جراحی ترمیمی بینی می توان ایراداتی که طی جراحی بینی اولیه رفع نشده یا حتی مشکلاتی که با انجام آن در بینی بیمار ایجاد شده اند را به طور کامل برطرف کرد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر ربانه رجبی نژاد

متخصص جراحی زیبایی بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها