جراحی ترمیمی بینی شمال

جراحی ترمیمی بینی شمال : چنانچه شکل ظاهری بینی بعد از عمل مطلوب نشده یا ایراداتی در اثر جراحی اولیه در آن ایجاد شده باشد لازم است تا افراد برای دستیابی به نتیجه مطلوب و برطرف کردن ایرادات ایجاد شده، جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه انجام دهند. لازم به ذکر است که دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی شمال در انجام این نوع جراحی مهارت بسیار زیادی دارند.

 

جراحی ترمیمی بینی شمال

 

از جمله ایرادات ناشی از جراحی بینی اولیه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • ایجاد برخی ناهماهنگی ها که معمولاً در اثر تصمیمات نادرست جراح، عارضه های پیش بینی نشده، عدم مهارت و تجربه کافی و همچنین عدم آشنایی جراح با ساختار بینی، در بینی ایجاد می شوند.
  • تناسب و هماهنگی نداشتن ظاهر بینی با دیگر اجزای صورت که به طور معمول در اثر عدم اشراف جراح بر اصول زیبایی و ریاضی اتفاق می افتد و همچنین مشکلات تنفسی در بینی اشاه کرد.

زمان لازم برای جراحی بینی ترمیمی

مدت زمان لازم برای این جراحی به طور معمول بیشتر از جراحی بینی اولیه می باشد؛ زیرا ممکن است لازم باشد تا جراح برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی ناچار به گرفتن بافت استخوانی، غضروف یا حتی پوست از نواحی دیگر بدن باشد.

همچنین افراد باید بدانند که با هر بار جراحی بینی که انجام می شود پیچیدگی های عمل بیشتر شده و رفع نواقص به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

 

 

کاندیدای مناسب جراحی ترمیمی بینی

افرادی که خواستار جراحی بینی ترمیمی هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

  • از نتیجه جراحی بینی ثانویه توقعات منطقی و معقول داشته باشند.
  • از لحاظ روحی و روانی ثبات داشته باشند.
  • به اختلالاتی همچون وسواس و خود بدشکل پنداری دچار نباشند؛ گاهی نتیجه به دست آمده از جراحی بینی اولیه ایرادی نداشته و کاملاً رضایت بخش است اما افراد به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس و خود بد شکل پنداری از فرم بینی ایراد می گیرند.
  • افرادی که حداقل یکسال از جراحی بینی اولیه آن ها گذشته باشد؛ یکی از شروط لازم برای جراحی بینی ترمیمی این است که زخم ها و تورم ناشی از جراحی بینی اولیه بینی به طور کامل برطرف شده باشد که این امر بعد از حدود یک سال اتفاق می افتد.

 

جراحی ترمیمی بینی شمال

 

لزوم انتخاب بهترین جراح بینی

جراحی بینی ترمیمی به مراتب از جراحی بینی اولیه سخت تر بوده و جراح باید از مهارت زیادی برخودار باشد تا بتواند نتیجه مطلوبی را از آن رقم بزند.

به همین دلیل افراد باید قبل از جراحی بینی ترمیمی به دقت در رابطه با پزشک و میزان مهارت او تحقیق کرده و بهترین جراح بینی در شهر خود را انتخاب کنند؛ به طور مثال اگر فردی در شمال کشور زندگی کرده و قصد جراحی ترمیمی بینی شمال را دارد باید بهترین جراح بینی در این منطقه را انتخاب نماید.

نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی ترمیمی شمال

در ذیل به تعدادی از نکاتی که افراد باید بعد از جراحی بینی ترمیمی و به طور کلی جراحی بینی ، رعایت نمایند اشاره کرده ایم. بی توجهی به رعایت این نکات می تواند تاثیر منفی زیادی بر روی نتیجه بگذارد بنابراین به هیچ عنوان در رعایت و انجام آن ها کوتاهی نکنید:

خندیدن بعد از جراحی بینی

در هنگام خندیدن پره ها و سراخ های بینی به کناره ها کشیده شده و نوک بینی به سمت پایین خم می شود که این امر ممکن است موجب شود تا بخیه ها زودتر از موعد مقرر باز شده، شکاف ها به درستی جوش نخورده و دچار عفونت شوند. همچنین امکان دارد با خندیدن، استخوان ها و سوراخ های بینی که هنوز به درستی در موقعیت جدید خود فیکس نشده اند حرکت کرده و نتیجه تحت تاثیر قرار بگیرد. از همین رو تا حد ممکن از خندیدن پرهیز نمایید.

 

جراحی ترمیمی بینی شمال

 

خمیازه کشیدن بعد از جراحی بینی

خمیازه کشیدن تاثیر چندانی بر روی نتیجه جراحی نمی گذارد اما توصیه دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی لاهیجان به بیماران این است که هنگام انجام این عمل غیر ارادای که موجب درگیری سوراخ های بینی و عضلات صورت می شود دهان خود را تا حد ممکن باز کنند تا حداقل فشار ممکن به بینی وارد شود.

نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی

شب اول بعد از جراحی برای بیماران و به خصوص کسانی که همیشه به پهلو می خوابند نسبتاً سخت خواهد گذشت به دلیل اینکه افراد به مدت حداقل 7 روز ملزم به خوابیدن به پشت و به حالت طاقباز هستند زیرا تنفس در این وضعیت بسیار بهتر و راحت تر صورت گرفته، بینی تحت فشار قرار نگرفته و آسیب نمی بیند.

همچنین افراد باید هنگام خواب زیر سرشان چند بالشت بگذارند؛ با این کار ورم بینی شدت نیافته و از لخته شدن خون جلوگیری می شود.

پاسخ

نوزده − نوزده =

Call Now Buttonتماس