جراحی ترمیمی بینی شمال

 چنانچه شکل ظاهری بینی بعد از جراحی بینی مطلوب نشده یا ایراداتی در اثر جراحی اولیه در آن ایجاد شده باشد لازم است تا افراد برای دستیابی به نتیجه مطلوب و برطرف کردن ایرادات ایجاد شده، جراحی ترمیمی بینی شمال انجام دهند. لازم به ذکر است که دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی شمال در انجام این نوع جراحی مهارت بسیار زیادی دارند و شما عزیزان می توانید برای انجام آن به ایشان مراجعه نمایید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

 

جراحی ترمیمی بینی شمال

 

از جمله ایرادات ناشی از عمل اولیه دماغ  می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد برخی ناهماهنگی ها که معمولاً در اثر تصمیمات نادرست جراح، عارضه های پیش بینی نشده، عدم مهارت و تجربه کافی و همچنین عدم آشنایی جراح با ساختار بینی، در بینی ایجاد می شوند.
 • تناسب و هماهنگی نداشتن ظاهر بینی با دیگر اجزای صورت که به طور معمول در اثر عدم اشراف جراح بر اصول زیبایی و ریاضی اتفاق می افتد و همچنین مشکلات تنفسی در بینی اشاه کرد.

زمان لازم برای جراحی ترمیمی بینی شمال

مدت زمان لازم برای این جراحی به طور معمول بیشتر از عمل اولیه بینی می باشد؛ زیرا ممکن است لازم باشد تا جراح برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی ناچار به گرفتن بافت استخوانی، غضروف یا حتی پوست از نواحی دیگر بدن باشد. همچنین افراد باید بدانند که با هر بار جراحی که انجام می شود پیچیدگی های عمل بیشتر شده و رفع نواقص به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت.

برای از بین بردن محل برش ها بعد از جراحی بینی ترمیمی چه باید کرد؟

گذشت زمان ، نوع پوست بیمار و سن بیمار و همچنین سیستم ایمنی بدن در بهبود برش ها ایجاد شده تاثیر خواهند گذاشت. همچنین افرادی که مرتبا از سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل استفاده می کنند بسیار بیشتر از باقی افراد مستعد باقی ماندن محل برش خورده خواهند بود ، زیرا روند ترمیم و بهبود بافت ها در آن ها به خوبی پیش نخواهد رفت. می توانید با پیروی از اقدامات توصیه شده توسط جراح رینوپلاستی خود سریع تر محل برش خورده را بهبود بخشید.

 

جراحی بینی ترمیمی شمال معمولا با استفاده از چه تکنیکی انجام می شود؟

بسیار مهم است که میزان مشکلات موجود بر روی بینی شما چقدر باشد ، آیا در جراحی بینی اولیه دچار مشکلات تنفسی شده اید یا خیر . باید بدانید که در صورت وجود اختلال بسیار زیاد پزشک به منظور داشتن دسترسی کافی جراحی را با استفاده از تکنیک باز برای شما انجام خواهد داد ، اما در صورتی که مشکلات بر روی بینی شما جزئی باشد و اسیب شدید ندیده باشد جراحی با بکارگیری از تکنیک بسته انجام خواهد شد.

کاندیدای مناسب عمل ریویژن

طبق گفته های بهترین دکتر جراحی ترمیمی بینی شمال ، افرادی که خواستار جراحی بینی ترمیمی هستند باید دارای شرایط زیر باشند:

 • از نتیجه رینوپلاستی ثانویه توقعات منطقی و معقول داشته باشند.
 • از لحاظ روحی و روانی ثبات داشته باشند.
 • به اختلالاتی همچون وسواس و خود بدشکل پنداری دچار نباشند؛ گاهی نتیجه به دست آمده از عمل زیبایی بینی اولیه ایرادی نداشته و کاملاً رضایت بخش است اما افراد به دلیل ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس و خود بد شکل پنداری از فرم بینی ایراد می گیرند.
 • افرادی که حداقل یکسال از جراحی دماغ اولیه آن ها گذشته باشد؛ یکی از شروط لازم برای جراحی ترمیمی بینی شمال این است که زخم ها و تورم ناشی از جراحی اولیه بینی به طور کامل برطرف شده باشد که این امر بعد از حدود یک سال اتفاق می افتد.

 

جراحی ترمیمی بینی شمال

 

لزوم انتخاب بهترین دکتر جراحی بینی ترمیمی شمال

جراحی ریویژن به مراتب از جراحی اولیه سخت تر بوده و جراح باید از مهارت زیادی برخودار باشد تا بتواند نتیجه مطلوبی را از آن رقم بزند. به همین دلیل افراد باید قبل از آن  به دقت در رابطه با پزشک و میزان مهارت او تحقیق کرده و بهترین جراح بینی در شهر خود را انتخاب کنند؛ به طور مثال اگر فردی در شمال کشور زندگی کرده و قصد جراحی ترمیمی بینی شمال را دارد باید بهترین جراح بینی در این منطقه را انتخاب نماید.

چه تفاوتی میان عمل بینی اولیه و ثانویه وجود دارد؟

بهتر است بدانید که در پروسه عمل بینی اولیه استخوان و بافت بینی دست خوش تغییرات بسیار زیادی خواهد بود. در واقع جراح برای بهبود مشکلات تنفسی و ایجاد ساختاری زیبا بر ظاهر بینی افراد ، ممکن است استخوان بینی را بتراشد و بافت بینی را مقداری کاهش دهد. در نتیجه تمامی این تغییرات جراحی بینی ترمیمی را دشوار و پیچیده تر خواهد کرد. زیرا ممکن است به علت از بین رفتن استخوان نیاز باشد تا جراح طی رینوپلاستی ترمیمی پیوند غضروف را نیز انجام دهد که بسیار پیچیده و حائز اهمیت می باشد.

جراحی ترمیمی بینی شمال

نکات مراقبتی بعد از جراحی ترمیمی بینی شمال

در ذیل به تعدادی از نکاتی که افراد باید بعد از عمل بینی ترمیمی و به طور کلی رینوپلاستی ، رعایت نمایند اشاره کرده ایم. بی توجهی به رعایت این نکات می تواند تاثیر منفی زیادی بر روی نتیجه بگذارد بنابراین به هیچ عنوان در رعایت و انجام آن ها کوتاهی نکنید:

 • خندیدن 

در هنگام خندیدن پره ها و سراخ های بینی به کناره ها کشیده شده و نوک بینی به سمت پایین خم می شود که این امر ممکن است موجب شود تا بخیه ها زودتر از موعد مقرر باز شده، شکاف ها به درستی جوش نخورده و دچار عفونت شوند. همچنین امکان دارد با خندیدن، استخوان ها و سوراخ های بینی که هنوز به درستی در موقعیت جدید خود فیکس نشده اند حرکت کرده و نتیجه تحت تاثیر قرار بگیرد. از همین رو تا حد ممکن از خندیدن پرهیز نمایید.

 • خمیازه کشیدن 

خمیازه کشیدن تاثیر چندانی بر روی نتیجه جراحی نمی گذارد اما توصیه دکتر ربانه رجبی نژاد ، بهترین دکتر جراحی ترمیمی شمال به بیماران این است که هنگام انجام این عمل غیر ارادای که موجب درگیری سوراخ های بینی و عضلات صورت می شود دهان خود را تا حد ممکن باز کنند تا حداقل فشار ممکن به بینی وارد شود.

 • نحوه خوابیدن

شب اول بعد از جراحی برای بیماران و به خصوص کسانی که همیشه به پهلو می خوابند نسبتاً سخت خواهد گذشت به دلیل اینکه افراد به مدت حداقل 7 روز ملزم به خوابیدن به پشت و به حالت طاقباز هستند زیرا تنفس در این وضعیت بسیار بهتر و راحت تر صورت گرفته، بینی تحت فشار قرار نگرفته و آسیب نمی بیند. همچنین افراد باید هنگام خواب زیر سرشان چند بالشت بگذارند؛ با این کار ورم بینی شدت نیافته و از لخته شدن خون جلوگیری می شود.

مزایای جراحی ترمیمی بینی شمال

بیمارانی که عمل زیبایی بینی اولیه آن ها بنا بر دلایلی با شکست مواجه شده است و یا از نتایج آن رضایت کامل ندارند و این موضوع آن ها را رنج می دهد ، بهتر است بعد از گذشت یک سال برای انجام عمل ترمیمی بینی به بهترین جراح بینی شمال مراجعه نمایند. چرا که انجام این پروسه مزایای بسیار زیادی را با خود به دنبال دارد که از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کاهش ناهنجاری های ساختاری 

گاها جراحی ناموفق اولیه بینی ، باعث پدید آمدت مشکلات عدیده ای مانند مشکلات تنفسی می شود. از همین رو جراحی ریویژن می تواند هر نوع ناهنجاری ساختاری ناشی از انجام اولیه عمل زیبایی بینی را کاهش دهد و باعث بهبود تنفس بیمار بعد از عمل شود. البته به یاد داشته باشید که به دلیل دستکاری شدن بینی و از بین رفتن استحکام اولیه بینی ممکن است این مشکلات به طور کامل برطرف نشوند.

 • بهبود اعتماد به نفس 

زمانی که شما برای انجام رینوپلاستی مراجعه می کنیم به طبع تمایل دارید نتایج زیبا و خارق العاده ای را کسب کنید ، زمانی که عمل زیبایی بینی انتظارات بیمار را فراهم نمی کند ، به طور قطع اعتماد به نفس مراجعه کننده ممکن است حتی به سطحی پایین تر از قبل عمل رینوپلاست برسد. با پیدا کردن یک دکتر جراحی ترمیمی بینی شمال مجرب و متبحر که از مهارت بالایی در زمینه اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی بینی عمل شده و کسب نتایج مطلوب از او می توانید اعتماد به نفس خود را دوباره به دست اورید. برای اینکه از بروز مشکلات ظاهری و عملکردی جلوگیری کنید و دیگر نیازی به انجام عمل ریویژن نداشته باشید بهتر است در انتخاب جراح اولیه بینی خود دقت زیادی کنید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر ربانه رجبی نژاد

متخصص جراحی زیبایی بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها