جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی در لاهیجان چگونه انجام می شود ؟ ویژگی های ساختاری بینی برخی از افراد، بینی آن ها را در زمره بینی های گوشتی قرار داده و باور اشتباهی که در رابطه با برگشت پذیری فرم بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی وجود دارد برخی از آن ها را برای انجام این عمل زیبایی دچار تردید کرده است. در ادامه دکتر ربانه رجبی نژاد بهترین جراح بینی لاهیجان ، توضیحات لازم را در این رابطه ارائه کرده اند که به آن خواهیم پرداخت.

 

جراحی بینی گوشتیجراحی بینی گوشتی

 

آیا امکان برگشت پذیری بینی گوشتی به فرم اولیه وجود دارد ؟

در گذشته و چون علم پزشکی پیشرفت نکرده و در ابتدای راه خود قرار داشت نمی شد تغییرات زیادی جز کمی کاهش سایز در بینی های گوشتی ایجاد کرد و در بیشتر موارد بینی به فرم اولیه خود برمی گشت. امروزه و با پیشرفت علم پزشکی جراحان بینی از تکنیک هایی همچون گرافت گذاری برای جراحی بینی گوشتی استفاده می نمایند که امکان فرم دهی این نوع بینی ها را فراهم نموده و امکان بازگشت بینی گوشتی به فرم اولیه را به نزدیک صفر می رساند.

ویژگی ها دماغ بعد از عمل بینی گوشتی

 1. دارای غدد فعال چربی در سطح پوست خود هستند.
 2. ساختمان بینی های گوشتی تشکیل شده است از غضروف ها و استخوان هایی که ضخامت و استحکام کمی دارند.
 3. میزان چربی های زیر پوستی در این نوع بینی اندک می باشد.
 4. پوست بینی کلفت بوده و ضخامت زیادی دارد.

انواع بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بر اساس نوع بینی متفاوت می باشد این نوع بینی ها در دو نوع ذیل وجود دارند:

 • بینی گوشتی با غدد چربی فراوان و منافذ بزرگ و بسیار زیاد

پوست این نوع بینی ها متشکل از تعداد زیادی منافذ بزرگ همراه با غده های چربی فعال است. پوست بینی در برخی اشخاص به حدی چرب است که روند جراحی را با مشکل مواجه خواهد کرد از همین رو جراح پیش از جراحی برای کنترل آن، رژیم غذایی مناسب و داروهای مشخصی را برای فرد تجویز خواهد نمود. در صورتی که از پیش به منظور کنترل کردن این مشکل پوستی داروهای خاصی مصرف می کردید باید حتماً قبل از عمل بینی گوشتی پزشک خود را از مصرف این داروها مطلع کنید. در برخی موارد انجام همزمان عمل جراحی بینی گوشتی در لاهیجان با مصرف چنین داروهایی دردسر شده و منجر به به وجود آمدن گوشت اضافه در محل برش می شود.

 • بینی گوشتی با پوست ضخیم و دارای غدد چربی کم کار

قرمز، براق و ضخیم بودن پوست از ویژگی های بارز این نوع بینی ها می باشد. نکته قابل توجه در رابطه با این نوع بینی ها این است که فعالیت غدد چربی آن ها نسبت به نوع اول به مراتب کمتر است.

 

 

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

عمل کردن دماغ های گوشتی به دلیل ویژگی های ساختاری این نوع بینی ها که در فوق به آن ها اشاره کردیم به مراتب از جراحی  دماغ های استخوانی سخت تر بوده و نتایج به دست آمده از آن ها به طور معمول از اقبال کمتری برخوردار است. با این حال در صورت انتخاب یک جراح بینی خوب در لاهیجان یا هر شهر دیگری و همچنین رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی گوشتی به نتایج بسیار درخشانی از جراحی بینی گوشتی در لاهیجان دست خواهید یافت.

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست ؟

 • عمل زیبایی بینی گوشتی را برای منافع مالی خود انجام نداده و وجدان کاری بالایی دارد؛ یک جراح بینی با وجدان اگر بداند عمل بینی گوشتی در لاهیجان با نتیجه خوبی برای بیمار همراه نخواهد بود موضوع را با او مطرح کرده و به فرد وعده دروغین نمی دهد.
 • بهترین جراح بینی گوشتی لاهیجان باید سابقه درخشانی در زمینه رینوپلاستی گوشتی دشته باشد.
 • قبل از جراحی زمان لازم را برای بررسی وضعیت سلامت روحی و جسمی فرد صرف می کند.
 • از فرد در رابطه با انتظاراتی که از جراحی بینی گوشتی در لاهیجان دارد سوال کرده و با این کار از سلیقه او آگاه می شود.
 • از قدرت تصور بالایی برخودار است.
 • بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی کاملاً اشراف دارد و غیره.

 

 

مراقبت های قبل از عمل بینی گوشتی چیست ؟

از جمله مهم ترین نکاتی که افراد باید قبل از جراحی بینی گوشتی رعایت کنند عبارتنداز:

 • اولین و مهم ترین اقدام، انتخاب جراح بینی است که در فوق در رابطه با آن توضیحات لازم را ارئه نمودیم.
 • به مدت 2 هفته پیش از جراحی از مصرف دخانیات، نوشیدنی های حاوی الکل و نیکوتین خودداری نمایید.
 • قطع مصرف داروهایی که موجب رقیق شدن غلظت خون می شوند 2 هفته پیش از جراحی ضرورت دارد؛ مصرف این داروها احتمال خونریزی در حین جراحی را افزایش می دهد.
 •  آزمایشات و عکسبرداری هایی که پزشک برای تان تجویز نموده را در اولین فرصت انجام دهید.
 • شب قبل از جراحی استحمام کرده و شام بسیار سبکی میل کنید.

تکنیک های جراحی بینی گوشتی در لاهیجان

تکنیک هایی که برای عمل بینی گوشتی و استخوانی مورد استفاده می گیرد کاملاً با هم متفاوت بوده و دلیل اصلی آن، جبران ضعف های آناتومی بینی گوشتی است. هدف از عمل کردن دماغ های گوشتی کوچک کردن نوک بینی و ظرافت بخشیدن به بینی می باشد به نحوی که غضروف های بینی کمترین آسیب ممکن را ببینند. اولین اقدامی که پزشکان در جراحی بینی گوشتی انجام می دهند کم کردن ضخامت پوست بینی بوده و سپس تنها در صورتی که قوس و فرم بینی دارای ایراد باشد غضروف ها را تا حد کمی تحلیل می دهند. اغلب بینی های گوشتی نیاز به تقویت غضروف دارند که پزشک برای این کار از پیوند غضروف های مناطق مختلفی همچون غضروف گوش به بینی بهره می گیرد و غیره.

 

جراحی بینی گوشتیجراحی بینی گوشتی

 

نتیجه جراحی بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی معمولاً دارای سه نتیجه فانتزی، طبیعی و نیمه فانتزی است که بینی های گوشتی را تنها می توان به فرم طبیعی و در اندک مواردی به فرم نیمه فانتزی جراحی کرد. در فرم بینی طبیعی خبری از تغییرات افراطی همچون کوچک شدن زیاد، سربالا شدن و قوس زیاد نبوده و ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن برطرف خواهد شد.

ورم بعد از جراحی بینی گوشتی

ایجاد هرگونه برش در سطح پوست و اعمال تغییر در استخوان ها و غضروف های بینی موجب بروز تورم در آن می شود که میزان و شدت این ورم در بینی های گوشتی به مراتب بیشتر خواهد بود. البته باید بگوییم که میزان تورم در هر دو فردی که بینی گوشتی دارند به یک اندازه نخواهد بود زیرا میزان ایرادات بینی و ویژگی های بدن هر فرد نیز در شدت ورم بروز یافته موثر است.

جراحی ترمیمی بینی گوشتی به چه شکل است؟

ترمیم بینی یک عمل بسیار سخت و چالش برانگیز است اما در بینی های گوشتی این سختی به مراتب بیشتر و بیشتر می شود. دلایل بسیار زیادی برای اثبات این سخن وجود دارد اما یکی از شایع ترین و مهم ترین دلایل انجام جراحی ترمیمی بینی های گوشتی این است که در روند جراحی اولیه بینی ، استخوان و غضروف بسیاری از بینی برداشته شده و همین مسئله نیز باعث ضعیف شدن اسکلت بینی مش ود. بنابراین در ترمیم بینی های گوشتی نیاز است تا از پیوند های قوی تر با استحکام بالا استفاده شود که در اکثریت مواقع از غضروف دنده استفاده می شود. پروسه پیوند غضروف و گرافت گذاری نیز به تنهایی سخت و چالش برانگیز است حال آنکه با ترمیم بینی نیز همراه باشد.

آیا می توان هر بینی که نوک پهن یا افتاده دارد را گوشتی محسوب کرد؟

گفتنی است که بینی های گوشتی علاوه بر اینکه نوکی پهن و افتاده دارند ، از پوستی با ضخامت بالا نیز برخوردار هستند که گاها با فشار دست به دلیل چربی بسیار ماده سفید رنگی به بیرون تراوش می کند. برخی از بینی ها با وجود اینکه نوکی بزرگ و افتاده دارند اما از پوستی نازک برخوردار هستند یا با وجود تمامی مشخصات بینی گوشتی ، از استخوانی محکم و غضروفی برخوردار هستند و در دسته بینی های استخوانی قرار می گیرند. از همین رو نمی توان عنوان کرد که هر نوع بینی که دارای نوکی پهن و افتاده است یا از پوستی ضخیم برخوردار است ، بینی گوشتی است و باید برای درمان مشکلاتش جراحی بینی گوشتی انجام شود. بهتر است برای شناخت نوع بینی خود و اطمینان پیدا کردن از این موضوع به بهترین و متبحر ترین دکتر برای عمل بینی گوشتی شهر خود مراجعه کنید.

جراحی بینی گوشتیجراحی بینی گوشتی

 

تزریق کورتون بعد از جراحی بینی گوشتی

کاهش و رفع کامل ورم بینی یک روند طبیعی را طی کرده و این تورم بعد از حدود 6 ماه تا بعضاً 2 سال از بین خواهد رفت. جراحان بینی معمولاً راهکارهایی همچون اجتناب از خوردن غذاهای سفت و شور، استفاده از کمپرس سرد و چسب بینی را برای ایجاد تسریع در روند کاهش تورم بینی به بیماران خود توصیه می نمایند.

در برخی از افراد با وجود گذشت مدت زمان ذکر شده هنوز میزان قابل توجهی ورم در بینی افراد باقی می ماند که در چنین شرایطی جراحان بینی اقدام به تزریق ماده کورتون در بینی نموده و به این ترتیب میزان تورم بینی را کاهش می دهند.

آیا بینی های گوشتی دچار افتادگی می شوند؟

بزرگ ترین ترسی که متقاضیان جراحی بینی گوشتی بعد از عمل دارند این است که بینی آن ها دچار افتادگی شود. باید در این رابطه بگویم که این تصور تنها در زمانی صحت پیدا می کند که عمل زیبایی بینی گوشتی به دست یک جراح بینی بی تجربه ، بدون مهارت و ناکارامد سپرده شود که وی در حین انجام عمل بینی ملاحظات لازم را در رابطه با تقویت درست چارچوب بینی در زمان انجام عمل جراحی رعایت نکرده و در نهایت بعد از انجام عمل بینی گوشتی در لاهیجان ، بینی استحکام ، مقاومت و قدرت مورد نظر خود را برای حظ چهار چوب و تغییرات جدید را نداشته باشد.

زیرا در بینی های گوشتی میزان چربی که در اطراف غضروف و استخوان بینی وجود دارد بسیار زیاد می باشد که با برداشتن این بافت امکان ضعیف شدن غضروف ها وجود دارد. از همین رو بهترین دکتر جراحی بینی گوشتی لاهیجان برای تقویت کردن غضروف ها و جلوگیری از افتادگی بینی ، وظیفه دارد تا با بخیه زدن درست غضروف ها و پیوند صحیح و کامل غضروف به تیغه میانی بینی و ستون آن باعث تقویت بینی شود. نقطه مقابل این اتفاق ، دست پیدا کردن به بینی است که با سپرده شدن به دست یک جراح خوب ، مجرب و متبحر ، دارای چهار چوب قدرتمندی است که با گذشت زمان دستخوش هیچ تغییری قرار نمی گیرد و شکل جدید خود را برای مدت زمان بسیار طولانی حفظ می کند.

از همین رو توصیه می شود اگر دوست ندارید دچار افتادگی و بازگشت بینی به حالت قبل شوید و بهترین و مطلوب ترین نتایج را به دست اورید ، در انتخاب جراح بینی ، دقت عمل لازم را بکار بگیرید. با انتخاب یک جراح بینی گوشتی خوب در لاهیجان علاوه بر کسب نتایج مطلوب به عوارض جانبی خاصی نیز بعد از عمل بینی گوشتی در لاهیجان دچار نخواهید شد.

پاسخ

14 − هشت =

Call Now Buttonتماس