جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته یکی از روش هایی است که جراحان بینی برای انجام جراحی بینی و برطرف کردن ایرادات موجود در ساختار و ظاهر بینی به کار می گیرند. این روش درخواست خیلی از مراجعه کنندگان می باشد اما از آنجایی که معایب بسیاری دارد ، مورد استفاده پزشکان قرار نمی گیرد. ما در این مقاله از سایت دکتر ربانه رجبی نژاد بهترین جراح بینی لاهیجان قصد داریم در رابطه با مزایا و معایب آن صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

 

جراحی بینی بسته

 

اهداف جراحی بینی بسته

برخی از افراد گمان می کنند که جراحی زیبایی بینی بسته ، تنها با اهداف زیبایی انجام می شود ، در صورتی که چنین نیست و در بسیاری از موارد افراد با اهداف درمانی ، برای عمل جراحی دماغ اقدام می کنند.

 • جراحی زیبایی بینی: در این نوع جراحی ، ایراداتی همچون بزرگ بودن بیش از حد بینی و قوز که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند ، برطرف شده و به طور کلی چهره فرد زیباتر خواهد شد.
 • جراحی درمانی بینی: در بینی برخی از افراد ، به طور مادرزادی مشکلاتی ، همچون انحراف و پولیپ وجود داشته یا امکان دارد این مشکلات در اثر حوادثی همچون تصادف یا وارد شدن ضربه در حین انجام تمرینات ورزشی در آن ها ایجاد شده و تنفس افراد را با مشکل روبرو کرده باشد. با جراحی درمانی بینی می توان این مشکلات و سایر مشکلاتی که در عملکرد تنفسی افراد اختلال ایجاد کرده اند را برطرف نمود.

انواع جراحی بینی بسته

به نقل از بهترین متخصص بینی در لاهیجان ، جراحی بسته به دو نوع پرزرویشن و پلاسما انجام می گیرد. از تکنیک پرزرویشن که عمل کم تهاجمی جدیدی است ، برای رفع عیب ها و اشکالات ظاهری استفاده می شود. در این روش سعی بر این است که بافت های داخلی کمترین آسیب را ببینند. به همین دلیل ، عوارض جانبی این روش هم بسیار کمتر از سایر روش هاست.

نوع دیگر عمل بسته به روش پلاسماست. در این تکنیک ، برشی در ساختار بینی ایجاد نمی شود و بیشتر در عمل بینی های گوشتی کاربرد دارد. در این روند با از دستگاه پلاسماجت ، پلاسما در پوست بوجود آورده و موجب یونیزه کردن لایه های زیرین پوست می شود. بعبارت دیگر ، پلاسما نوعی گاز است که با حرارت بالا ، تاثیرات مورد نیاز را بر نواحی تحت نظر می گذارد. با این روش ، بینی جمع و جور تر شده و کوچک تر بنظر می آید. این تکنیک ، بیشتر مناسب کسانیست که بافت های گوشتی زیادی دارند و با این دستگاه نقاط گوشتی از بین می روند. این روش ، طرفداران زیادی پیدا کرده است.

رینوپلاستی به روش بسته چگونه انجام می شود؟

در جراحی بینی بسته ، هیچ برشی بر روی پوست بینی ایجاد نشده و تمام برش های لازم برای اعمال تغییرات مورد نیاز ، درون بینی ایجاد می گردند. این برش ها کوچک بوده و به موجب آن ها ، پوست به طور مختصر از اسکلت و غصروف های بینی جدا شده و به وسیله ابزارهای مخصوص بالا نگه داشته می شود. به این ترتیب جراح قادر به ایجاد اصلاحات مورد نیاز در بینی خواهد شد.

 

 

مزایای جراحی بینی بسته

 • این شیوه جراحی ، در قیاس با روش باز به برش کمتری نیاز دارد از این رو فرد پس از جراحی زیبایی بینی ، نقاهت کمتری را تجربه می کند.
 • به دلیل اینکه پزشک در این روش ، هیچ گونه برشی را بر سطح پوست ایجاد نمی کند ، بعد از این پروسیجر بیمار شاهد هیچ گونه اسکاری نمی شود.
 • در این پروسه زیبایی ، زمان جراحی بسیار کوتاه است.
 • بعد از جراحی بینی به روش بسته ، فرد دچار التهاب و کبودی کمتری است.
 • بهبودی در این فرایند با سرعت بیشتری انجام می شود.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی بسته

اشخاصی که برای جراحی بینی بسته مناسب هستند عموما دارای ظاهری بدشکل ، تقارن در نوک بینی و پل بینی متناسبند که یا مادرزادی است و یا با سابقه ضرب دیدگی شدید مواجه می باشند. در مقابل اشخاصی که بینی های شدید کج و یا نامتقارن دارند کاندیدای مناسبی برای انجام این شیوه از رینوپلاستی نیستند.

اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی

با توجه به اینکه رینوپلاستی از پر طرفدارترین و رایج ترین عمل زیبایی بینی می باشد ، طرفداران بسیاری را با هر سن و جنسیتی در خود جای داده است. به جهت تعداد بالای پزشکان ، داوطلبان اغلب در انتخاب بهترین جراح بینی لاهیجان ، می بایست تحقیقات بسیاری انجام دهند. با توجه به اینکه ، عمل زیبایی بینی ، در اکثر موارد اورژانسی و ضروری نیست ، متقاضیان ، وقت کافی برای انتخاب پزشک ماهر و با تجربه  دارند. به دلیل اینکه یک جراح رینوپلاستی نقش مهمی در نتیجه نهایی این پروسیجر دارد ، دقت صحیح از در یافتن جراح با کیفیت بسیار حائز اهمیت می باشد. چه بسا بعضی اشخاص در انتخاب دکتر کم تجربه یا بی تجربه ، با مشکلات جانبی بسیاری مواجه شده اند و مجبور به انجام رینوپلاستی ترمیمی می شوند. همچنین یک دکتر خوب باید بتواند در انجام جراحی بینی بسته و باز مهارت داشته باشد.

عمل بسته بینی بهتر است یا باز ؟

بیشتر جراحان بینی در گذشته از روش بسته برای جراحی کردن بینی افراد بهره می گرفتند اما امروزه به دلیل اینکه با روش باز جراح اشراف بیشتری بر ساختمان بینی داشته و دقت بیشتری در برطرف کردن ایرادات بینی خواهد داشت اکثر جراحان بینی از این روش برای عمل بینی افراد استفاده می کنند. به همین دلیل اگر بهترین دکتر جراحی بینی بسته از تخصص و مهارت لازم برخوردار باشد امکان نامتقارن شدن بینی به حداقل خواهد رسید.

آیا جراحی بینی بسته درد دارد؟

درد بعد از عمل بخاطر تعداد و وسعت برش های زیاد است و در جراحی بینی بسته به دلیل کاهش وسعت و نواحی برش خورده ای که در داخل بینی ایجاد می شوند ، درد کمتری به همراه دارد. همچنین نوع بخیه های این عمل جذبی است و این قضیه هم به کاهش درد کمک می کند.
ضمناً در این روش پانسمان کمتری استفاده می شود و بعد از عمل جای زخم و میزان ورم و کبودی کاهش می یابد. یکی از مزایای جراحی بسته اینست که فرد بعد از دو هفته می تواند فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد.

مراقبت هایی که باید پس از انجام جراحی بینی بسته انجام داد:

پس از جراحی بینی در لاهیجان ، فرد باید از بینی خود بیش از پیش مراقبت کند. افرادی که رینوپلاستی انجام داده اند، پس از جراحی باید موارد زیر را رعایت کنند:

 • تا 4 هفته پس از جراحی از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی اجتناب کنید.
 • از لمس و دستکاری اسکار و جراحت ناشی از عمل اکیداً خودداری شود .
 • از غذاهای سالم مانند میوه ها و سبزیجات که به تسریع روند بهبودی کمک می کنند، استفاده کنید.
 • برای مدتی هیچ گونه فعالیت سنگینی انجام ندهید.
 • از خندیدن شدید و کارهایی که باعث تغییر حالات چهره می شوند پرهیز کنید.
 • ترجیحاً از لباس های دکمه دار استفاده کنید.
 • طی روزهای ابتدایی بعد از جراحی بینی بسته اقدام به مصرف غذاها و میوه جات سفت نکرده و در عوض غذاهای آبکی و نرم میل نمایید.
 • به مدت 1 هفته از اسپلینت یا گچ بینی خود در برابر خیس شدن و هر عملی که موجب تغییر حالت آن شود خودداری نمایید.

 

 

خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی بسته :

جراحی بینی همانند عمل های پلاستیک دیگر ممکن است عوارض احتمالی در پی داشته باشد. جراح باید پیش از عمل ، احتمال وقوع این عارضه ها را به فرد گوشزد کند.

 • عفونت
 • بی حسی
 • خونریزی
 • ورم و تجمع خون در یک نقطه از صورت
 • دشواری در تنفس

پیشنهاد می شود که آقایان پیش از 18 سالگی جراحی بینی بسته انجام ندهند؛ زیرا دوره رشد بینی تکمیل نشده و ممکن است پس از عمل ، مجدداً رشد کند. بنابراین مردان بعد از 18 سالگی ، می توانند رینوپلاستی انجام دهند.

هزینه رینوپلاستی به روش بسته در لاهیجان

روش عمل زیبایی بسته بینی تاثیری در تعیین هزینه نداشته و هزینه دقیق آن با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

 • هزینه بیمارستان
 • هزینه فتوگرافی و آزمایشات
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • نوع بینی
 • میزان ایرادات بینی

دستمزد دکتر جراحی بینی بسته که به میزان تجربه و مهارت جراح بینی بستگی دارد ، بدیهی است که دستمزد یک جراح بینی مجرب و ماهر از جراحی که کارنامه رضایت بخشی در زمینه عمل بینی ندارد بیشتر خواهد بود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر ربانه رجبی نژاد

متخصص جراحی زیبایی بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها