ترمیم بینی

ترمیم بینی یا همان جراحی بینی برای بار دوم که در علم پزشکی با نام رویژن نیز شناخته می شود به منظور بازسازی و اصلاح ایراداتی انجام می شود که با انجام عمل اولیه برطرف نشده یا در اثر آن در بینی فرد ایجاد شده است. در بیشتر موارد این عدم شناخت کافی جراح از آناتومی بینی ، نداشتن دقت ، تجربه و مهارت کافی او است که موجب می شود نتایج دلخواه از جراحی زیبایی دماغ اولیه حاصل نشده یا مشکلاتی در فرد ایجاد شود که او را ناچار به انجام مجدد جراحی بینی نماید. بنابراین بهتر است قبل از انجام عمل زیبایی بینی دقت زیادی را برای انتخاب جراح خود صرف کنید. در این مقاله از دکتر ربانه رجبی نژاد ، بهترین جراح ترمیم بینی در لاهیجان به تمام موارد رینوپلاستی ترمیمی بینی می پردازیم.

 

ترمیم بینی

 

نکاتی در ارتباط با جراحی بینی ترمیمی

افرادی که قصد عمل ترمیم بینی یا جراحی ثانویه بینی را دارند باید به نکات زیر دقت کنند:

  • انتظارات واقع بینانه داشته باشید.
  • به این مسئله توجه کنید که با هر بار انجام جراحی زیبایی دماغ پیچیدگی های آن بیشتر خواهد شد.
  • امکان دارد چهارچوب بینی به اندازه ای کافی سالم نبوده و قادر به تحمل یک جراحی دیگر نباشد، در چنین شرایطی باید مدت زمان بیشتری برای انجام جراحی ترمیمی بینی صبر نموده یا برای همیشه از انجام آن صرف نظر نمایید.
  • برای انجام این پروسه لازم است تا درون بینی عاری از هرگونه زخم بوده یا مقدار زخم ها در کمترین حد ممکن باشد.
  • اگر به هر دلیلی از نتیجه جراحی کردن دماغ  خود رضایت ندارید به هیچ عنوان نباید از جراح خود درخواست اقدام فوری برای عمل دماغ را داشته و می بایست حداقل 1 سال برای انجام آن صبر کنید.

 نحوه انجام جراحی ترمیم بینی

تکنیک جراحی رویژن همچون عمل اولیه  دماغ بوده و پزشک طبق صلاحدید خود از روش باز یا بسته برای انجام آن استفاده می کند. با توجه به ایرادات موجود در آن ممکن است این جراحی حدود 1 و نیم تا دو ساعت به طول انجامیده و اگر بیمار مشکل خاصی نداشته باشد در همان روز و پس از به دست آوردن هوشیاری خود ترخیص شده و به خانه باز خواهد گشت.

 

 

چه عیوبی را می توان با جراحی رویژن برطرف کرد؟

  1. قوز بینی که با رینوپلاستی قبلی به طور کامل برطرف نشده است.
  2. افتادگی نوک بینی که معمولاً در اثر به کارگیری تکنیک های نامناسب در بیمار ایجاد می شوند.
  3. بیش از اندازه سربالا شدن و به اصطلاح خوکی شدن نوک بینی
  4. کوتاه شدن بیش از حد بینی

پیوند غضروف در جراحی ترمیم بینی

پیوند غضروف ، برای انجام اهداف عملکردی و زیبایی می باشد که در برخی از جراحی های ترمیمی که نیاز به اصلاحات بیشتری دارد انجام می شود. در عمل اولیه تخلیه غضروف بینی ، بسیار رایج است. از جمله متداول ترین غضروف های طبیعی مورد نیاز برای پیوند تیغه موجود در بینی ، غضروف گوش و یا دنده می باشد. البته باید گفت که در برخی موارد از غضروف های مصنوعی نیز استفاده می شود. با توجه به اینکه در جراحی بینی مجدد ، جای خطا بسیار کم است ، این پروسه بسیار حیاتی تر و حساس تر از عمل بینی اولیه می باشد. به همین جهت خاطر نشان می کنیم که برای اخذ نتیجه ای مطلوب و حفظ سلامتی خود ، با تحقیقات دقیق ، پزشکی با مهارت بالای پزشکی برگزینید که مهارت و تجربه بالایی داشته و در پایان فرد نیاز به جراحی بعدی نداشته باشد.

چه افرادی کاندید ایده ال جراحی ترمیم بینی هستند ؟

به طور کلی ، متقاضی برای انجام این پروسه زیبایی می بایست در وضعیت سلامت عمومی کاملی باشد. به این جهت که از استعمال دخانیات و الکل پرهیز کند و همچنین انتظارات منطقی و واقع بینانه ای از جراحی ثانویه داشته باشد. اشخاصی که قصد رینوپلاستی مجدد را دارند می بایست از نتیجه ظاهری و عملکرد اولیه ناراضی باشند.

عمل ثانویه بدون بیهوشی

اگر بینی اولیه ، مشکلات خاصی نداشته باشد ، پزشک با بی حسی موضعی این فرایند ترمیمی را در مظب خود انجام می دهد.

جراحی بینی ترمیمی با بیهوشی کامل

در مواردی که در بینی  بیمار ، اشکالات عملکردی و ظاهری بیشتری ایجاد شده باشد ، استفاده از غضروف دنده یا لاله گوش نیز برای ترمیم بینی مورد نیاز است. در این صورت پزشک ملزم به بیهوش کردن داوطلب است که این نوع جراحی در کلینیک و یا بیمارستان صورت می گیرد.

چرا باید برای ترمیم بینی یکسال صبر کرد ؟

طبق توصیه جراحان بینی ؛ افراد در صورت تمایل به انجام جراحی ترمیمی دماغ ، می بایست حداقل یکسال صبر کنند. به طور کلی برای انجام این فرایند و رفع ایرادات و نقائص بینی ، جراح باید به ساختار داخلی بینی دسترسی یابد و این کار مستلزم جدا سازی پوست بینی از روی اسکلت غضروفی – استخوانی می باشد. این فرآیند منجر به بروز زخم هایی در ساختمان داخلی بینی می گردد و ترمیم این زخم ها و اتصال مجدد پوست به اسکلت زیرین بینی ، به گذشت حداقل یکسال زمان نیاز دارد.

بینی در این بازه زمانی هنوز تا حدودی با تورم مواجه بوده و نتیجه نهایی عمل ، مشخص نخواهد بود ؛ لذا برای دیدن نتیجه قطعی بینی باید حداقل پس از یکسال ، اظهار نظر کرد. از این رو بهتر است افراد پس از گذشت یکسال از جراحی اولیه ، نسبت به ترمیم بینی خود اقدام نمایند.

 

 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر ربانه رجبی نژاد

متخصص جراحی زیبایی بینی

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها