اقدامات قبل از جراحی لوزه

افراد برای اینکه به بهترین نتیجه از یک روش جراحی دست یافته، احتمال بروز عارضه حین جراحی و بعد از آن را به حداقل رسانده و در روند بهبود خود تسریع ایجاد کنند، می بایست یکسری نکات را تحت عنوان اقدامات قبل از جراحی لوزه؛ پیش از انجام جراحی رعایت نمایند. جراحی لوزه نیز از این قاعده مستثنا نیست، در ادامه به تعدادی از این نکات و دستورالعمل ها اشاره نموده ایم.

اقدامات قبل از جراحی لوزه

نکات و اقدامات قبل از جراحی لوزه

  • پزشک به منظور اطمینان از داشتن آمادگی لازم برای جراحی آزمایشاتی را برای بیمار تجویز می کند که او می بایست این آزمایشات را 2 هفته قبل از این عمل جراحی انجام داده و به پزشک خود تحویل دهد.
  • بیمار می بایست فهرست تمام داروهایی که استفاده می کند را به پزشک خود ارائه نماید، چون مصرف برخی از این داروها در روند جراحی و بهبود فرد اختلال ایجاد نموده و می بایست مصرف شان متوقف گردد.
  • بیشتر متقاضیان این عمل جراحی را کودکان تشکیل می دهند لذا بهتر است در حین جراحی و بعد از آن فردی که کودک حرف شنوی و احساس صمیمت بیشتری با او دارد همراه وی باشد.
  • در صورت استعمال دخانیات، مصرف مواد حاوی نیکوتین، نوشیدنی های الکلی، داروهای رقیق کننده خون، قرص های ضد بارداری و ویتامین E حتماً پزشک خود را مطلع نمایید.
  • مصرف داروهای گیاهی به دلیل داشتن تداخل دارویی و افزایش میزان خونریزی می بایست به طور دقیق فهرست شده و به پزشک اعلام شوند.
  • مدت زمانی که می بایست ناشتا باشید توسط پزشک خدمت تان اعلام می شود، لازم است تا حتماً این مورد را رعایت نمایید؛ این مدت زمان به طور معمول 8 ساعت پیش از جراحی می باشد.
  • یکی از مهم ترین نکات و اقدامات قبل از جراحی لوزه استحمام می باشد. از ان جایی که دوش آب گرم چندین هفته بعد از جراحی مناسب نیست و به هیچ عنوان پیشنهاد داده نمی شود. توصیه می شود شب قبل از جراحی حتما استحمام کنید و نظافت شخصی خود را رعایت نمایید.
  • هنگام مراجعه به بیمارستان یا کلینیک برای جراحی، آرایش نکرده، لاک نزنید، زیورآلات به همراه نداشته باشید و در صورت داشتن ناخن مصنوعی یا کاشت ناخن حتماً 2 عدد از آن ها را از روی ناخن های خود بردارید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

دکتر ربانه رجبی نژاد

متخصص جراحی زیبایی بینی

نظرات

1 1 رای
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها