مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی

مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی چیست؟

بهترین روش برای درمان پولیپ بینی ، جراحی می باشد که افراد برای دستیابی به رضایت بخش ترین نتایج از آن می بایست نکات و دستورالعمل هایی تحت عنوان مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی را رعایت نمایند که در ادامه به تعدادی از مهم ترین آن ها اشاره نموده ایم. این نکات نه تنها در مطلوب بودن نتیجه موثر هستند بلکه تاثیر زیادی نیز در هرچه بهتر سپری شدن دوران نقاهت و کاهش احتمال بروز عوارض ناشی از این عمل جراحی دارند.

 

مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی

 

بعد از جراحی پولیپ بینی

دردی که بعد از انجام جراحی پولیپ بینی در افراد بروز می کند معمولاً خیلی زیاد و خارج از آستانه تحمل افراد نیست، با این حال بیماران به علت لخته شدن خون در بینی و بروز التهاب در آن احساس ناراحتی خواهند داشت که برای رفع این ناراحتی و تسکین درد ناشی از جراحی می توانند از مسکن هایی که متخصص گوش و حلق و بینی برای شان تجویز می کنند استفاده نمایند.

احساس گرفتگی در بینی و حالت تهوع از دیگر عوارض شایع و طبیعی بعد از عمل پولیپ بینی است که در بیماران بروز می نماید. بنابراین در صورت بروز آن ها نگران نشوید زیرا به مرور زمان از بین رفته و رفع خواهند شد.

نکات و مراقبت های بعد از جراحی پولیپ بینی

با وجود اینکه این عمل جراحی با انجام فعالیت های روزمره تداخل ندارد ولی بهتر است افراد به مدت یک هفته استراحت نمایند.

  • از قرارگیری در مکان های دارای گرد و غبار خودداری نمایید.
  • در صورت اعتیاد به مصرف سیگار و سایر دخانیات لازم است به مدت 2 هفته بعد از جراحی از استعمال این مواد دست بکشید؛ استعمال سیگار موجب کوچک شدن ریز رگ های بینی می گردد که این امر روند بهبودی را کند می نماید.
  • حتی در صورت عدم استعمال سیگار لازم است تا در معرض دود آن نیز قرار نگیرید.
  • به مدت 2 هفته از استحمام با آب خیلی داغ خودداری کنید.
  • داروهایی که پزشک برای تان تجویز نموده است را سروقت مصرف کرده و از مصرف سایر داروها بدون اجازه پزشک خودداری نمایید زیرا امکان افزایش خونریزی در صورت استفاده از آن ها وجود دارد.
  • به مدت 1 هفته از انداختن سر به سمت پایین، رانندگی و انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کنید.
  • برای تمیز کردن اطراف بینی از محلول های مخصوص استفاده نموده و از سرم های مخصوص برای شستشوی لخته های خونی داخل بینی بهره بگیرید؛ این کار از خشکی داخل بینی و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند.

 

پاسخ

چهارده − دوازده =

Call Now Buttonتماس