جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته یکی از روش هایی است که جراحان بینی برای انجام عمل بینی و برطرف کردن ایرادات موجود در ساختار و ظاهر بینی به کار می گیرند.

اهداف جراحی بینی

برخی از افراد گمان می کنند که جراحی بینی تنها با اهداف زیبایی انجام می شود در صورتی که چنین نیست و در بسیاری از موارد افراد با اهداف درمانی برای عمل جراحی بینی اقدام می کنند.

  • جراحی زیبایی بینی : در این نوع جراحی ، ایراداتی همچون بزرگ بودن بیش از حد بینی و قوز که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند برطرف شده، بینی و به طور کلی چهره فرد زیباتر خواهد شد.
  • جراحی درمانی بینی : در بینی برخی از افراد به طور مادرزادی مشکلاتی همچون انحراف و پولیپ وجود داشته یا امکان دارد این مشکلات در اثر حوادثی همچون تصادف یا وارد شدن ضربه در حین انجام تمرینات ورزشی در آن ها ایجاد شده و تنفس افراد را با مشکل روبرو کرده باشد. با جراحی درمانی بینی می توان این مشکلات و سایر مشکلاتی که در عملکرد تنفسی افراد اختلال ایجاد کرده اند را برطرف نمود.

 

جراحی بینی بسته

 

جراحی بینی به روش بسته چگونه انجام می شود؟

در این روش هیچ برشی بر روی پوست بینی ایجاد نشده و تمام برش های لازم برای اعمال تغییرات مورد نیاز درون بینی ایجاد می گردند.

این برش ها کوچک بوده و به موجب آن ها پوست به طور مختصر از اسکلت و غصروف های بینی جدا شده و پوست به وسیله ابزارهای مخصوص بالا نگه داشته می شود. جراح به این ترتیب قادر به ایجاد اصلاحات مورد نیاز در بینی خواهد شد.

جراحی بینی بهتر است یا جراحی بینی باز ؟

بیشتر جراحان بینی در گذشته از روش بسته برای جراحی کردن بینی افراد بهره می گرفتند اما امروزه به دلیل اینکه با روش باز جراح اشراف بیشتری بر ساختمان بینی داشته و دقت بیشتری در برطرف کردن ایرادات بینی خواهد داشت اکثر جراحان بینی از این روش برای عمل بینی افراد استفاده می کنند. به همین دلیل اگر جراح از تخصص و مهارت لازم برخوردار باشد امکان نامتقارن شدن بینی به حداقل خواهد رسید.

هزینه جراحی بینی به روش بسته

روش جراحی بینی تاثیری در تعیین هزینه نداشته و هزینه دقیق آن با توجه به موارد زیر تعیین می شود:

  • هزینه بیمارستان
  • هزینه فتوگرافی و آزمایشات
  • هزینه متخصص بیهوشی
  • نوع بینی
  • میزان ایرادات بینی

دستمزد جراح بینی که به میزان تجربه و مهارت جراح بینی بستگی دارد، بدیهی است که دستمزد یک جراح بینی مجرب و ماهر از جراحی که کارنامه رضایت بخشی در زمینه جراحی بینی ندارد بیشتر خواهد بود.

پاسخ

یک × سه =

Call Now Buttonتماس