جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : به بینی هایی که غضروف ها و استخوان های سازنده آن ها مستحکم بوده و پوستی که ساختمان آن را می پوشاند نازک باشد، بینی استخوانی می گویند.

به طور کلی هرچه استخوان های سازنده ساختمان بینی محکم تر بوده و پوست بینی نازک باشد نتیجه این جراحی زیبایی رضایت بخش تر خواهد بود به همین علت در بیشتر مواقع نتیجه جراحی بینی استخوانی به مراتب مطلوب تر از عمل جراحی بینی گوشتی می باشد.

البته باید بگوییم که نازک بودن بیش از اندازه پوست بینی نیز مشکل ساز است زیرا بی نظمی های استخوانی را به خوبی نشان می دهد.

یکی از ویژگی های بارز بینی های استخوانی وجود قوز بر روی پل آن ها می باشد که ممکن است به طور ژنتیکی در آن ها وجود داشته یا بر اثر حادثه و ضربه بروز کرده باشد.

 

 

کاندیدای مناسب جراحی بینی استخوانی

برخلاف باور عموم که گمان می کنند با وجود ایراد در بینی و همچنین داشتن توانایی برای پرداخت هزینه های جراحی می توانند برای انجام جراحی بینی اقدام نمایند باید بگوییم که چنین نبوده و به فاکتورهای دیگری نیز نیاز است.

افراد قبل از جراحی بینی باید از وجود یا عدم وجود شرایط ذیل در خود مطمئن شده و تنها در صورت برخورداری از این شرایط برای جراحی بینی اقدام نمایند:

داشتن سلامت جسمی و روحی

ابتلا به برخی بیماری های مزمن در گذشته یا در زمان اقدام به جراحی ممکن است در حین عمل زیبایی بینی مشکل ساز شده و عوارض جبران ناپذیری را برای فرد به دنبال داشته باشد، لذا افراد باید در جلسه مشاوره قبل از عمل بینی ، سوابق پزشکی اعم از ابتلا به بیماری های خاص همچون لوپوس را با جراح بینی خود درمانی بگذارند.

فرد علاوه بر سلامت جسم باید از نظر روحی نیز در شرایط مساعدی قرار داشته باشد. به طور مثال انجام جراحی بینی برای افرادی با مشکل افسردگی به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا امکان وخامت اوضاع روحی این افراد با جراحی بینی وجود دارد؛ جراحان بینی بعضاً با افراد افسرده ای مواجه می شوند که به دنبال بهبود شرایط روحی خود با ایجاد تغییر در ظاهرشان هستند. انجام جراحی بینی با چنین اهدافی به هیچ عنوان درست نیست.

 

 

 

داشتن انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی

برخی از افراد گمان می کنند جراحی بینی همچون خیاطی یا سفالگری است که یک نمونه را به جراح نشان داده و عین آن را تحویل بگیرند. بینی عضوی بسیار حساس است که در هر فرد ویژگی های منحصر به فردی دارد لذا بیماران نباید از جراح خود انتظارات نامعقولانه ای همچون شبیه سازی و جراحی بینی شبیه به یک عکس یا فرد دیگر را داشته باشند.

باردار و شیرده نبودن

جراحی بینی تنها در صورتی قابل انجام است که فرد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرد، ماده بیهوشی نیز ممکن است بر روی جنین یا نوزاد اثر سوء بگذارد. از این رو مادران شیرده و باردار نه تنها از انجام جراحی بینی بلکه باید از انجام هرگونه جراحی با اهداف غیرضروری همچون اهداف زیبایی خودداری کنند.

انواع روش های جراحی بینی استخوانی

جراحان معمولاً برای انجام جراحی بینی از دو روش زیر استفاده می نمایند:

  • عمل بینی به روش بسته : در این روش، جراح تغییرات لازم بر روی ساختار بینی را تنها با ایجاد برش های داخلی انجام داده و هیچگونه برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی نماید.
  • عمل رینوپلاستی باز : در این روش، جراح اقدام به ایجاد برش بر روی پره ها و تیغه بینی نموده و به این ترتیب تسلط بیشتری بر روی جزئیات بینی خواهد داشت.

باید گفت که روش به کار رفته برای جراحی بینی تاثیر چندانی در نتیجه آن نداشته و این میزان مهارت، تجربه و تخصص جراح است که بیشترین تاثیر را در موفقیت آمیز بودن یا نبودن جراحی بینی دارد.

لازم به ذکر است دکتر ربانه رجبی نژاد ، به هر دو روش جراحی بینی باز و بسته تسلط کامل دارند اما به دلیل اینکه در روش باز اشراف بیشتری بر ساختمان بینی دارند بیشتر از این روش برای انجام جراحی بینی بهره گرفته و تنها در برخی ترمیم های جزئی از روش بسته استفاده می کنند.

 

 

جراحی بینی استخوانی طبیعی

بسیاری از افراد با وجود داشتن نقص ظاهری در بینی خود و رنج بردن از آن به دلیل اینکه از غیر طبیعی شدن نتیجه جراحی بینی هراس دارند از انجام آن سر باز می زنند.

این افراد می توانند با مراجعه به یک پزشک خوب اقدام به جراحی بینی به فرم طبیعی نموده و مشکلات بینی شان را به گونه ای رفع نمایند که اطرافیان متوجه جراحی آن ها نشوند.

جراحی بینی استخوانی فانتزی

بینی های استخوانی را بر خلاف بینی های گوشتی که قابل فرم دهی به فرم فانتزی نیستند می توان به فرم فانتزی جراحی نمود.

البته باید بگوییم که دکتر ربانه رجبی نژاد ، جراح بینی لاهیجان به دلیل غیرطبیعی بودن این فرم از بینی از انجام آن برای بیماران خود خودداری کرده و همواره اصرار به برطرف نمودن ایرادات بینی به طبیعی ترین شکل ممکن دارند.

پاسخ

شانزده − 4 =

Call Now Buttonتماس